Resultater fra elevstævner

Resultater for elevstævnet d. 15. december 2014

Tak for et godt stævne, hvor alle red fint. Der var en rigtig god stemning og tusind tak til alle hjælpere for en stor indsats! Nedenfor finder I alle resultaterne.

Tillykke til:

LC3
1. plads: Sofia Thomsen på Mini Max.
2. plads: Emilie Halvrossen på Lotus.

LC1 B
1. plads: Elvira Gottfredsen på Taison.
2. plads: Emilie Dunn Fischer på Kantje's Pascal og Sofie Rimmen Damkjær på Gaisha.

LD2
1. plads: Anne Sofie Pedersen på Obeline.
2. plads: Clara Wolff Jespersen på Obeline.
3. plads: Lærke Håkansson på Lille Klaus.


 

LC3          
Start nr.  Start tid: Rytter: Hest: Resultat
1 09:00 Sofia Thomsen  Mini Max 64,2%
2 09:07 Andrea Seiersen Obeline 62,5%
3 09:14 Emilie Dunn Fischer Kantej´s Pescal 60,0%
4 09:21 Olivia Brønnum Pelle 62,5%
5 09:27 Emilie Halvrossen Lotus 63,3%
         
Kl. 9:30        
Lc1 B        
Start nr. Start tid: Rytter: Hest:  Resultat
1 09:35 Emilie Dunn Fischer Kantje´s Pascal 63,8%
2 09:42 Signe Amalie De Pauli Obeline 58,2%
3 09:49 Julie Kjærsgaard Mini Max 59,2%
4 09:56 Hadeel Amin Shamki  Lotus 57,5%
5 10:03 Sofie Rimmen Damkjær Gaisha 63,8%
6 10:10 Carolina Brigon Daisy 58,8%
7 10:17 Elvira Gottfredsen Taison 65,8%
8 10:24 Amalie Brønnum Maya 62,5%
9 10:30 Clara Caroline Pind Meyer Miss Ligth 62,5%
10 10:36 Filippa Jensen Gaisha 58,3%
         
LD2        
Start nr. Start tid: Rytter: Hest: Resultat
1 10:50 Clara Wolff Jespersen Obeline  67,6%
2 10:56 Cecilie Sonne Mikkelsen Whisky 59,5%
3 11:02 Camilla Noaparast  Daisy 64,2%
4 11:08 Liva Klit Gaisha Meldt fra
5 11:14 Ava Noaparast Obeline 65,2%
6 11:20 Majse Andersen Mini Max 63,8%
7 11:26 Lærke Håkansson Lille Klaus 66,7%
8 11:32 Fria Seiersen Daisy 60,5%
9 11:38 Nana Berg Lau Whisky 61,4%
10 11:44 Jessia Jensen Taison 65,7%
11 11:50 Anne Sofie  Pedersen Obeline 68,6%
         
         
Ld1 Hold        
Hold 1        
Start nr. Start tid: Rytter: Hest: Resultat
1 12:20 Louise Østergård-Jensen Whisky 62,7%
2 12:20 Waldemar Hougaard-Lützhøft Daisy 62,0%
3 12:20 Cecilie Møller Ohlsen Lille Klaus 61,3%
4 12:20 Maja Lykke Seiersen Obeline 67,3%
5 12:20      
Hold 2        
Start nr. Start tid: Rytter: Hest: Resultat
1 12:30 Signe Eis Whisky 62,7%
2 12:30 Charlotte Elgaard Daisy 63,3%
3 12:30 Katrine Møller Ohlsen Gaisha 64,0%
4 12:30 Mia Laursen Mini Max 64,0%
         
         
Hold 3           
Start nr. Start tid: Rytter: Hest: Resultat
1 12:40 Mathilde Falborg Whisky 66,7%
2 12:40 Christina Elgaard Mini Max 64,7%
3 12:40 Sara Piltoft Daisy 61,3%
4 12:40 Liva Michelsen Gaisha 60,7%
         
         
Hold 4         
Start nr. Start tid: Rytter: Hest: Resultat
1 12:50 Celestine Noa Madsen Whisky 62,7%
2 12:50 Sofie Solgaard  Maya 66,7%
3 12:50 Signe Faurholt Landert Gaisha 58,7%
4 12:50 Marie Faurholt Landert Obeline 63,3%
         
         
Hold 5 KUN SKRIDT HOLD    
Start nr. Start tid: Rytter: Hest:  Resultat
1 13:00 Mylia Lund Lille Klaus 53,6%

Resultater for elevstævne 2. juni 2013

Spring – kl. 9

  1. Gabriella Sørensen – Steffie – 40 cm - 4 fejl
  2. Asta Levinsen – Mini Max – 40 cm – 4 fejl
  3. Sofia Thomsen – Klaus – 40 cm  - o Fejl
  4. Anne Katrine Vallentin – Dumle – 40 cm – 0 fejl
  5. Clara Pind – Miss Light – 60 cm – 0 fejl
  6. Marie Lund – Chokolate – 70 cm – 0 fejl
  7. Freja Louise Bjerregaard - Thunder Boy - 70 cm – 0 fejl
  8. Cecilie Okholm – Lotus - 70 cm – første runde DISK, anden runde 0 fejl
  9. Emilie Fischer - Kantjes Pascal - 80 cm – 0 fejl
  10. Clara Pind - Miss Light - 70 cm – 4 fejl
  11. Helle C. Larsen - Unikum - 80 cm – 8 fejl
  12. Caroline Dybdal – Dancer – 80 cm – 0 fejl
  13. Emilie Fischer - Kantjes Pascal - 90 cm  - 0 fejl
  14. Helle C. Larsen - Unikum - 80 cm – 4 fejl
  15. Caroline Dybdal – Dancer – 100 cm – 12 fejl
  16. Caroline Winther – Tessarina - 110 cm 0 fejl          120 cm 12 fejl
  17. Simon Haugaard  - Gardizo – 110 cm 4 fejl            120 cm 0 fejl
  18. Gitte Straat – Lady Liberty – 120 cm 8 fejl , anden runde 4 fejl

16+ klassen – kl. 11:00

  1. LB1 – 11:14 – Marie Lund – Chokolate 69,3 % 1 plads
  2. ?

LC1 – kl. 11:30

  1. 11:30 – Asta Levinsen – Mini max - 66,3 % Delt 2 plads
  2.  11:37 – Anna V. Nielsen – Klaus – 63,1 %
  3. 11:44 – Olivia B. Brønnum – Unikum – 64,2 %
  4. 11:51 – Sofia Thomsen – Bella – 64,4 %
  5. 11:58 – Anne Sofie Haubro – Steffie – 64,8 %
  6. 12:05 – Ninna Rasmussen – Whisky – 61,7 %
  7. 12:12 – Andrea M. Seiersen – Obeline – 66,3 % Delt 2 plads
  8. 12:19 – Julie M. Kjærsgaard – Mini Max – 62,5 %
  9. 12:26 – Anne Katrine Vallentin – Dumle – 62,5 %
  10. 12:33 – Amalie B. Brønnum – Sarah – 66 %
  11. 12:40 – Hadeel Amin Shamki – Steffie – 67,3 %
  12. 12:47 – Carolina Brigon – Mini Max -  63,8 %

LD2 – Kl. 13:15

  1. 13:15 – Laura B. Brønnum – Eui – 62,8 %
  2. 13:20 – Ava Noaparast – Obeline – 68,9 % Delt 2 plads
  3. 13:25 – Milla V. Sandgaard – Whisky – 68,3 %
  4. 13:30 – Emilie Halvorsen – Marca – 68,9 % Delt 2 plads
  5. 13:35 – Signe Amalie De Pauli – Obeline 69,4 % 1 plads
  6. 13:40 – Pernille Jensen – Lotus – 60,3 %
  7. 13:45 – Louise Fischer – Mini Max  - 65,3 %
  8. 13:50 – Gabriella Sørensen – Whisky – 66,9 %
  9. 13:55 – Jessica Jensen – Chokolate 63,6 %
  10. 14:00 – Lærke Håkansson – Lille Klaus – 66,4 %

LD - Hold – Kl. 14:30

Hold 1:

  1. 14:30 – Michela Døssing – Thor 69 %
  2. 14:30 – Aviaja Larsen – Mini Max 68,3 %
  3. 14:30 – Isabella Sofie Senip – Lille Klaus 68 %

Hold 2:

  1. 14:40 – Amalia Nielsen – Mini Max 64,7 %
  2. 14:40 – Majse B. Andersen – Thor 65 %
  3. 14:40 – Natasia Udengaard – Chokolate 68,3 %
  4. 14:40 – Cecilie Mikkelsen – Obeline 66,3 %

Hold 3:

  1. 14:50 – Valdemar Haugaard-Lützhøft – Thor 70,3 %
  2. 14:50 – Josphine S. Christensen – Obeline 67,7 %
  3. 14:50 – Sophia Bak – Mini Max 67,7 %

Hold 4: Vinder af hold konkurrencen 

  1. 15:00 – Camilla Noaparast – Thor 71,7 %
  2. 15:00 – Laura Ø. Johansen – Obeline 75 %
  3. 15:00 – Nana Berg Lau – Mini Max  70,7     

Resultat af elevstævne søndag den 24. februar 2014

Kl. 9:00 Spring B0

Kryds             Katharina Nielsen – Sarah - DISK

Kryds              Mathilde Mariegaard – Unikum - DISK

Kryds             Gabriella Sørensen – Sarah – 8 Fejl

50 cm            Anna Winther Nielsen – Klaus – 8 Fejl

50 cm            Emma Jensen – Mini Max – 8 Fejl

80 cm            Caroline Winther – Picasso – 0 Fejl

80 cm            Cecilie Okholm – Lotus – 0 Fejl

80 cm            Helle Larsen – Unikum 0 Fejl

80 cm            Trine Petterson – Steffie 0 Fejl

90 cm            Caroline Winther – Picasso 0 Fejl

Kl. 16+ Valg frit program på A bane

LC1                Sanne Døssing Lotus 64%

LC1                  Belinda Blensted Osaka 67,21 %

 LC2               Emma Østergaard Amos 67,395 1 plads(for privat rytter)

 LC3               Caroline Dybdal Wild Dancer 66 %

LC3                Trine Petterson Steffie 65% 1 plads( for elevryttere)

 LC3               Cecilie Okholm Lotus 63%

LB1                Marie Lund Chokolate 65% 1 plads (for elevryttere)

La1                Helle Larsen Unikum 62%

La1                Caroline Dybdal Wild Dancer 66,54%

Kl. LC3 B bane

Kl. 12:00        Emilie Dunn Fischer Candy Boy 66 %

Kl. 12:06        Karoline Noer Rasmussen Unikum 63%

Kl. 12:12        Freja Louise Bjerregaard Obeline 65%

Kl. 12:18        Marie Ross Viskum Toffer  67% 1 plads

Kl. LC2 B bane

Kl. 12:35        Anne Sofie Haubro Pedersen Obeline Frameldt

Kl. 12:41        Anna Vinther Nielsen Klaus 63 %

Kl. 12:47        Ninna Rasmussen Obeline 65 % 1 plads

Kl. LC1 B bane               

Kl. 13:00        Hadeel Amin Shamki Toffer 62,9 %

Kl. 13:06        Emilie Dunn Fischer Candy Boy 65,8 % 1 plads

Kl. 13:12        Freja Louise Bjerregaard Obeline 64,6 % 2 plads

Kl. 13:18        Emilie Halvorsen Steffie 64,6 % 2. plads

Kl. 13:24        Simone Korter Toffer 62,9 %                  

Kl. 13:30        Anna Klara Toft Obeline 61,7 %

Kl. 13:36         Olivia Brønnum Thor 61,3 %                 

Kl. 13:48         Amalie Brønnum Sarah 64,6 % 2 plads

Kl. 13:54         Laura Brønnum Eui Frameldt

Kl. LD2 B bane

Kl. 14:15        Katherina Nielsen Sarah 64,4 %

Kl. 14:20        Ava Noaparast Thor 57,8 %

Kl. 14:25        Alberthe Solvang Chokolate Meldt fra

Kl. 14:30        Ida Vinther Mini Max Meldt fra                                   

Kl. 14:35        Sofie Damkjær Obeline 65%

Kl.14:40         Pernille Jensen Steffie 59,4 %

Kl. 14:45        Caroline Brigon Thor 63,9 %

Kl. 14:50        Gabriella Sørensen Sarah 65,6 % 2 plads

Kl. 14:55        Emma H. Jensen Chokolate 65 %

Kl. 15:00        Milla Sandgaard Mini Max 65,6 % 2 plads

Kl. 15:05        Selma Andersson Thor 61,1 %

Kl. 15:10         Mathilde Mariegaard Taison 64,4 %

Julie Nejlund Toffer 67,2 % 1 plads

Kl. LD1 B HOLD

Hold 1

Kl. 15:25        Julie Maltha Kjærgaard Mini max 64,7 %

Kl. 15:25        Frederikke Jensen Thor 62 %

Kl. 15:25        Signe Amalie De Pauli Obeline 64 %



Hold 2

Kl. 15:35        Sophia Eberhard Taison Meldt fra

Kl. 15:35        Aviaja Larsen Mini max 67,3 % 1 plads

Kl. 15:35        Kajsa Bækgaard Sarah Meldt fra

Hold 3

Kl. 15:45        Michela Døssing Thor 60,7 %

Kl. 15:45        Lærke Håkansson Mini Max 65,3 %

Kl. 15:45        Josephine Christensen Obeline 62%

 

Hold 4

Kl. 15:55         Vala Aronsdöttir Chokolate 60,7 %

Kl. 15:55          Sasha Hansen Mini Max 62 %